Nowości 4F w Międzyzdrojach

Ogłoszenie o zamówieniu usługi „Budowa parkingu buforowego w Międzyzdrojach”

Planowana inwestycja ma stanowić integralną część koncepcji transformacji energetycznej w zakresie ograniczenia emisji zanieczyszczeń przez pojazdy spalinowe w miejscowościach turystycznych, na przykładzie miasta Międzyzdroje.

Na wskazanym terenie planowane są 233 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, w tym 5 dla osób niepełnosprawnych i 4 miejsca dla rodziców z małymi dziećmi. Dodatkowo przewidziane jest 12 miejsc dla pojazdów typu melex. Wśród projektowanych miejsc postojowych 20 miejsc jest przeznaczone docelowo dla samochodów elektrycznych osobowych ze złączem do wolnego ładowania, natomiast 2 miejsca dla samochodów osobowych ze stanowiskiem do szybkiego ładowania. Przewiduje się 3 miejsca dla pojazdów typu Bus (16-20 osobowe) oraz 150 stojaków dla rowerów.

Infrastruktura parkingu oprze się o odnawialne źródła energii (wiaty z zadaszeniami z paneli fotowoltaicznych) i przewiduje możliwość przyszłościowego zwiększania ilości punktów ładowania pojazdów elektrycznych oraz możliwość budowy magazynu energii. Parking zostanie wyposażony w zaplecze sanitarne. Ogólnodostępne toalety będą dostępne dla osób niepełnosprawnych oraz będą posiadały udogodnienia dla rodziców z dziećmi (przewijak) i korzystać będą z nowoczesnego zarządzania energią: toalety zasilane będą energią z paneli fotowoltaicznych (energia elektryczna) i solarnych (ciepła woda), wykorzystywać będą wodę z retencji wód opadowych i czujniki umożliwiające inteligentne zarządzanie oświetleniem i systemem spłukiwania.

Przewidziana jest infrastruktura dla jednośladów: stojaki na rowery i hulajnogi, samoobsługowy punkt serwisowy. Projekt ma łączyć się w sposób funkcjonalny z istniejącą trasą rowerową Euro Velo 10. Dla stacji rowerowych należy przewidzieć wyposażenie w stację ładowania jednośladów elektrycznych. Podobne rozwiązania można użyć przy stanowiskach dla wózków elektrycznych tzw. Melexów. W ramach zagospodarowania terenu należy uwzględnić, po uprzednim uzgodnieniu z odpowiednim zarządcą dróg, uporządkowanie i zagospodarowanie terenów pomiędzy obszarami inwestycji a drogami publicznymi.

Wizualizacje kliknij tutaj >>

Ogłoszenie kliknij tutaj >>

 
error: Nie posiadasz zgody do kopiowania zawartości ze strony.