Nowości 4F w Międzyzdrojach

VII Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny i Festiwal Choinki za nami!

Powoli zbliżają się święta, dla wielu z nas najważniejsze. Kojarzą się z zapachem choinki, rodzinną atmosferą, aromatycznymi potrawami. W polską tradycję wpisały się organizowane w tym czasie jarmarki i festyny, tak jest i w Międzyzdrojach, od siedmiu lat organizujemy Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny i Festiwal Choinki – informuje Burmistrz Mateusz Bobek.

Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny i Festiwal Choinki już na stałe zagościł w kalendarzu imprez miejskich organizowanych w grudniu w Międzyzdrojach. Impreza zainicjowana przed laty przez Nadleśnictwo Międzyzdroje we współpracy z Gminą Międzyzdroje, Międzynarodowym Domem Kultury i Wolińskim Parkiem Narodowym , co roku skupia uwagę mieszkańców i turystów. Dlaczego? Dla mieszkańców to świetna okazja by zakupić świąteczne drzewko i poczuć magię świąt. W tym roku świąteczne odliczanie rozpoczęliśmy w Sali Teatralnej MDK przedstawieniem dla dzieci pt. „Zimowy Koncert Stwora – Głodomora a od godz. 12:00 spotkaliśmy się w amfiteatrze miejskim na jarmarku świątecznym. Przygotowane dla uczestników dania wigilijne: ciepły barszczyk z uszkami, tradycyjne pierogi, ciasta, opłatek wigilijny i gadżety świąteczne uświadomiły nam, że święta tuż, tuż. Nie lada atrakcją dla dzieci okazała się zagroda św. Mikołaja z żywym reniferem. Dzieci chętnie dzieliły się z Mikołajem swoimi małymi marzeniami, a rodzice korzystając z okazji filmowali swoje pociechy. Jak co roku stroiliśmy choinkę miejską ustawioną przy Międzynarodowym Domu Kultury.

Dzięki uprzejmości ENEA można ją było ubierać z wysięgnika na wysokości 2 m. Na świątecznym jarmarku nie mogło zabraknąć własnoręcznie przygotowanych dekoracji, które stawiamy na świątecznym stole lub dekorujemy nasz dom. I tak było u nas. Międzyzdrojscy rękodzielnicy przygotowali różnorodne towary: dekoracyjne świeczniki, świąteczne stroiki i biżuterię, można było kupić jemiołę na szczęście, ekologiczne i drewniane ozdoby a także świąteczne słodkości upieczone przez Radę Rodziców przedszkola. Na warsztatach przygotowanych przez Woliński Park Narodowy, obleganych przez uczestników jarmarku, każdy mógł samodzielnie wykonać stroik świąteczny, piękną ekologiczną choinkę.

W konkursie udział wzięły 4 międzyzdrojskie rodziny. Jury konkursowe oceniało prace wg. kryteriów określonych w regulaminie konkursu, przyznając punktację od 1 do 10. I miejsce zajęła rodzina Krupińskich. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy uczestniczyli w organizowanej imprezie. Wesołych Świąt i do zobaczenia za rok!

Przesyła: Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje

 
error: Nie posiadasz zgody do kopiowania zawartości ze strony.