Międzyzdroje 4F

W nocy drugiego lutego nad Międzyzdrojami przejdzie cyklon z porywistym wiatrem

Nad Międzyzdrojami będą wędrowały kolejne niże z frontami atmosferycznymi, które przyniosą przelotne opady deszczu, a podczas możliwych szkwałów niewykluczona krupa śnieżna i wyładowania atmosferyczne.

31 stycznia po godz. 19 od strony Morza Bałtyckiego znad Niemiec wkroczyła linia szkwału, która przyniosła wyładowania atmosferyczne, opady deszczu i wiatr w centrum miasta przekraczający w porywach 70 km/h. Styczeń był kolejnym miesiącem ze sporą ilością opadów w Międzyzdrojach, spadło aż 61.3 litra na metr kwadratowy.

W nocy ze środy na czwartek nad Międzyzdrojami przejdzie wypełniający się cyklon, który przyniesie przelotne opady deszczu oraz silne porywy wiatru do 85 km/h, a podczas możliwej linii szkwałowej, porywy wiatru mogą osiągać ponad 90 km/h. Wiatr o skali wichury będzie wiał przeważnie z północnego zachodu i jego największe porywy wystąpią po północy i będą trwały do około czterech godzin. Według modeli numerycznych do opracowywania prognoz https://ecmwf.int, najsilniejsze porywy wiatru mają wystąpić na obszarze powiatu kamieńskiego i gryfickiego.

Kolejny front dotrze do nas w piątek, przynosząc opady deszczu i chwilami porywisty wiatr.

To są wstępne opracowane prognozy, które jeszcze mogą ulec zmianie.

fot. Aleksander Wróblewski

 
error: Nie posiadasz zgody do kopiowania zawartości ze strony.