Międzyzdroje 4F

Wydano decyzję na budowę nowego wejścia na międzyzdrojskie molo omijając pasaż handlowy

W ostatnich latach znacznie wzrosła atrakcyjność turystyczna Międzyzdrojów. W zachodniej i centralnej części promenady gmina zrealizowała zmianę zagospodarowania zielonych skwerów, wykonano nowy plac zabaw dla dzieci, zamontowano leżaki, wymieniono miejscami oświetlenie na energooszczędne oraz uporządkowano i wypielęgnowano parki, oraz zieleńce miejskie.

W 1994 roku z funduszy miejskich rozpoczęto pierwszy etap budowy nowego molo. Pierwsza część miała długość 120 m i została oddana do użytku w 1996 roku. W 2003 roku z inicjatywy firmy Adler-Schiffe Polska sp. z o.o, przystąpiono do prac przedłużających molo. W 2004 roku molo zostało przedłużone o 275 m, a oficjalne otwarcie nastąpiło 19 marca 2005 roku. Obecnie długość molo wynosi 395 metrów, posiada status przystani morskiej i jest najdłuższym w Polsce. Właścicielem molo w Międzyzdrojach jest Skarb Państwa. Spółka Adler-Schiffe Polska jest jedynie użytkownikiem obiektu, z którą po zakończeniu inwestycji podpisano umowę dzierżawy na 40 lat.

– Wojewoda Zachodniopomorski – Zbigniew Bogucki wydał decyzję na „Rozbudowa molo w Międzyzdrojach o kładkę dojściową do przystani morskiej i do plaży, łączącą drogę wewnętrzną z pomostem molo i schodami na plażę na dz. nr 70/12, 70/13 i 70/29 obr. 0020 w Międzyzdrojach”

spolecznoscmiedzyzdroje.pl

 
error: Nie posiadasz zgody do kopiowania zawartości ze strony.